LG K5 Resmi Olarak Duyuruldu

LG K5 Resmi Olarak Duyuruldu

2016'nın başlarında yapılan CES 2016 etkinliğinde LG, K10 ve K7 adıyla iki farklı mobil cihazla karşımıza çıkmıştı. Anlaşılan o ki LG'nin başka bir sürprizi daha varmış; LG K5 bugün resmi olarak duyuruldu.

LG K8'in duyurulmasından sonra ortaya çıkan yeni K5 için LG'nin CEO'su Juno Cho konu hakkında şu şekilde konuştu;

"Tüm dünya genelindeki müşterilerimizin çeşitli istekleri ve ihtiyaçları olduğunu farkındayız ve amacımız da bu beklentileri karşılamak için en iyi cihazları yaratmak. K8 ve K5 harika bir görünüş ve ekonomik bir fiyat isteyen kullanıcılarımız için mükemmel bir seçim olacaktır."

Yeni açıklanan LG G5'in teknik özellikleri diğer telefonlar kadar güçlü değil, boyut açısından da diğerlerine göre daha küçük bir telefon. Fakat ekonomik fiyatına bakıldığı zaman beklentileri fazlasıyla karşılıyor. 5 inç genişliğinde olan LG K5, 480x854'lük bir çözünürlüğe sahip. Ayrıca içerisinde 1GB Ram ile MediaTek MT6735 SoC bulunuyor. 8GB da hafızası var. 

5MP arka ve 2MP ön kamerasıyla birlikte bizlerle buluşmaya hazırlanan LG K5, Android 5.1 Lollipop kullanacak. Yorumlar cihazın Marshmallow'u da göreceği yönünde; resmi açıklamaları beklemeye devam edeceğiz. 

LG K Serisi Gelişmiş Kamera Teknolojileriyle Geliyor

LG G5 ve LG G4 Karşılaştırması

LG V10 İçin Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Türkiye’de

YORUMLAR