LG Nexus 4 Turkcell ile Türkiye'de

LG Nexus 4 Turkcell ile Türkiye'de

Google’ın akıllı telefon serisi Nexus’un yeni modeli olan LG Nexus 4’ün dünya çapında satışları iyi gidiyor. Özelliklede Google Play Mağazası üzerinden (bazı ülkelerde) oldukça uygun bir fiyata satışı gerçekleşen Google ve LG’nin ortak geliştirdiği Nexus 4’ün ülkemizde ne zaman ne gibi bir fiyat etiketi ile satışa çıkacağı merak konusu oldu.

Samsung’un geliştirmiş olduğu Nexus modeli, Samsung Galaxy Nexus’un performans açısından birçok akıllı telefonda karşısında çaresiz kalması ve hatta Samsung’un eski amiral gemisi Samsung Galaxy S2’yi bile geçememesi ve düşük bir performans sergilemesi üzerine faturayı Samsung’a Kesen Google radikal bir karar ile Nexus serisini LG’ye teslim etmişti.

Koreli firma LG, Nexus’u emanet aldı almasına ama Google’a göre oldukça yüksek fiyattan satması bu cihazı bekleyen birçok kullanıcıyı üzdü. Google Play Mağazası’nda 349 dolardan satılan cihazın normal satışını gerçekleştiren LG’nin cihaza biçtiği değer ise 499 dolar. Bu durum rahatsız edici, bu fiyat farkının oluşması ise Google Play Mağazası’nın ne yazık ki her ülkede cihaz satışı gerçekleştiremiyor olması. Bu ülkelerden biriside Türkiye.

Gel gelelim asıl konuya LG Nexus 4’ün ne zaman Türkiye’ye giriş yapacağı. İlk olarak Turkcell ile Aralık ayında satışa sunulması beklenen cihazın zaten pahalı olan fiyatı 16 GB’lık modeli ile daha pahalı olacak. 8 GB’lık modeli de bulunan Nexus 4’ün ülkemizde sadece 16 GB’lık modelinin satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR