LG, Orta Seviye Akıllı Telefonu LG Q7’yi Duyurdu

LG Q7 1

LG’nin kısa süre önce tanıttığı LG G7 modeli, bazı kullanıcıların bütçesini aşıyor olabilir. Ya da bazı kullanıcılar bir amiral gemisi yerine, bütçe dostu bir orta seviye akıllı telefon almak isteyebilir. LG, tam da bu düşüncedeki kullanıcılar için yeni orta seviye akıllı telefonu LG Q7’yi duyurdu.

LG Q7, Q6’nın daha yeni ve daha başarılı bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Cihaz, 18:9 ekran oranına, 5.5 inç’lik FHD+ bir ekrana ve 1.5 GHz 8 çekirdekli / 1.8 GHz 4 çekirdekli işlemciye sahip. Ancak LG Q7’nin yalnızca bir çeşit akıllı telefondan ibaret olmadığını ve telefonun Q7, Q7 Alpha ve Q7 Plus olmak üzere birbirinden farklı özelliklere sahip 3 çeşidinin olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Örneğin, Q7 ve Q7 Alpha 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı sunarken, Q7 Plus 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı sunuyor. LG Q7’nin farklı varyasyonlarının kameralarında da bazı farklılıklar bulunuyor. Q7’de 13 MP’lik bir arka kamera ve 8 MP / 5 MP’lik ön kameralar yer alırken, Q7 Alpha’da 13 MP’lik bir arka kamera ve 5 MP’lik bir ön kamera yer alıyor. Q7 Plus’da ise 16 MP’lik bir arka kamera ve 8 MP / 5 MP’lik ön kameralar yer alıyor.

LG Q7 2

Bunların dışında LG Q7’nin diğer özellikleri tüm çeşitlerinde hemen hemen aynı. Hepsinde bir parmak izi sensörü, HiFi Quad DAC (ses performansını iyileştiren bir özellik), IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık özelliği, 3,000 mAh’lik bir batarya ve Android 8.0 Oreo işletim sistemi bulunuyor.