LG, Samsung’un Durumuna Düşmemek İçin LG V20 Testlerini Abarttı

LG, Samsung’un Durumuna Düşmemek İçin LG V20 Testlerini Abarttı

Galaxy Note 7’nin bataryasındaki sorundan ötürü milyarlarca zarar eden Samsung, LG’nin güvenlik konusundaki endişelerini artırdı. Şirket, yeni akıllı telefonu LG V20’yi 60 binden fazla güvenlik testine tabi tuttu.

Galaxy Note 7 yüzünden oldukça kötü bir sene geçiren Samsung, akıllı telefon sektöründe yükselmeyi hedefleyen diğer üreticilere güzel bir örnek oldu. Bu üreticilerden birisi olan LG, Güney Koreli şirketin durumuna düşmemek adına yeni akıllı telefonu LG V20’yi 60 binden fazla güvenlik testine soktu. Gelecek hafta bazı bölgelerde satışa sunulacak olan akıllı telefonun birçok teste sokulması, cihazın seri üretime hazır olup olmadığının anlaşılmasına yardımcı oldu.

Yapılan testlerden bazıları donanım, bazıları da yazılım performansını ve dayanıklılığını ölçmek üzerineydi. LG V20, donanım testlerinde yere düşürüldü, çizildi, ağır cisimlerin altında bırakıldı. Yazılım testlerinde ise cihazın dokunmatik ekran yazılımının ne kadar iyi çalışıp çalışmadığı kontrol edildi ve farklı alanlardaki kablosuz bağlantılarının kalitesi ölçüldü.

Galaxy Note 7 yerine satın alabileceğiniz en iyi cihazlardan birisi olan LG V20’nin yaklaşık bir ay içerisinde ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

LG V20’nin Renkleri de Kendi Gibi Bir Değişik

LG V20 Hiçbir Telefonda Olmayan Bir Özellikle Geliyor

İşte LG V20'nin Teknik Özellikleri

YORUMLAR