LG V20, Android 7.0 Nougat Yüklü Gelecek

LG V20, Android 7.0 Nougat Yüklü Gelecek

Geçtiğimiz yılın en ilginç akıllı telefonlardan biri olan LG V10’un multimedya yetenekleri geliştirilmiş versiyonu LG V20’nin resmi olarak tanıtılmasına çok az bir zaman kaldı. Cihazı bekliyorsanız lansman tarihinin yanı sıra güzel bir haberimiz daha var. Google, LG V20'nin Android Nougat 7.0 ile geleceğini resmen onayladı.

2016’nın ikinci çeyreği itibariyle 13.9 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren LG’nin ikinci amiral gemisi konumundaki LG V10’un yeni sürümü LG V20 (LG V11 adıyla da tanıtılma olasılığı var) hakkında bilgiler gelmeye başlıyor. Şu an için cihazın donanımına ilişkin net bir bilgi sahibi değiliz ancak güncelleme tutkunlarına harika bir haberimiz var. Cihazın Eylül ayında resmi olarak tanıtılacağı ve Android 7.0 Nougat ile birlikte geleceği diğer deyişle kutusundan son Android sürümü ile çıkacağı LG Electronics MC İş Bölümü Başkanı Jojunho tarafından belirtildi ve Google tarafından da onaylandı. Böylelikle LG V20 Android Nougat alacak ilk OEM cihaz olma özelliğini taşıyacak.

Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak iki ekran sunan (tamamen açık özelliğini destekleyen ikinci ekranda favori uygulamaların kısayolları, bildirim bilgileri vs. gösteriliyor) LG V10’un premium telefonlara yeni standartlar getireceği modeli V20, teknik olarak önceki modelden fazla farklılık içermeyecektir.

LG V10 İkinci Ekranı ve 2 adet Ön Kamerasıyla Tanıtıldı

LG V10 İçin Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Türkiye’de

LG V10 Piyasaya Hızlı Girdi

YORUMLAR