LG V30'da Çift Ekran Olmayacağı İddia Edildi

LG V30'da Çift Ekran Olmayacağı İddia Edildi

Bu yıl açıklanan telefonlar içerisinde ilk Android 7.0 Nougat'a sahip olan amiral gemisi LG V20 pazarda yerini aldı. Çok geçmeden LG V30 dedikoduları da çıkmaya başladı. Akıllı telefonlar söz konusu olduğunda ön görüleri sağlam olan Evan Blass'a göre, LG V30'da çift ekran olmayabilir.

LG V20 bu yıl bizi en çok heyecanlandıran akıllı telefonlar arasında yer alıyordu. Şimdilik Güney Kore ve ABD ile sınırlı olan satışı, hakkında sağlam yorumlar yapmamızı engellese de, çeşitli kaynaklardan gelişmeleri takip edebiliyoruz. LG V30 ile ilgili çıkan dedikoduların temeli de işte bu gelişmelere dayanıyor. 

LG bazı nedenlerden dolayı, şuanda piyasada rekabet edeceği çok fazla amiral gemisi olmamasına rağmen Avrupa'daki rakipleri ile rekabet edemeyeceğini düşünüyor. Samsung Galaxy Note 7'nin patladığı, Huawei Mate 9'un da henüz raflarda yerini almadığı düşünüldüğünde bu yaklaşımı anlamak biraz zor, ama LG şuanda iPhone 7 ile rekabet etmeyi tercih ediyor. Hatta hafta başında ABD'de 200.000 adet LG V20 sattığını da doğruladı. Fakat LG'nin V serisi için bu satışlar yeterli olsa da, bir amiral gemisi için yeterli değil yorumları sıkça yapılıyor. 

Habere konu olan LG V30'da çift ekran olmaması mevzusuna dönecek olursak, bazı LG V20 sahipleri, çift ekran özelliğinin ihtiyaç duyulan zamanlarda çok işlevsel olmadığını söylüyorlar. Her ne kadar LG, amiral gemisi telefonlarında bazı yeniliklerle karşımıza çıkmayı istese de, getirilen özellikler kullanıcılar açısından pek de iyi bulunmuyor. Teknoloji gurusu Evan Blass'da geçtiğimiz gün bu yorumları doğrulayan bir bilgi paylaştı. LG'nin V serisinden çift ekran özelliğini kaldıracağını belirten Blass, elinde LG V30 görüntüleri olduğunu da söyledi. 

Gelecek yıl bu aylarda LG V30'un satışa sunulması bekleniyor. İddialar doğru çıkar mı henüz bilmiyoruz, fakat LG'nin bu yorumları değerlendirip ona göre bir strateji belirleyeceğini söyleyebiliriz. Diğer yandan, ilerleyen dönemlerde daha sağlam bilgiler geldikçe sizi bilgilendireceğimizi de söyleyeyim. 

Yeni Bir LG V20 Avrupa Yollarına Çıktı Ancak Bu Biraz Farklı

LG, Samsung’un Durumuna Düşmemek İçin LG V20 Testlerini Abarttı

YORUMLAR