LG'nin 10 İnçlik G Pad Tableti Satışa Sunuluyor

LG'nin 10 İnçlik G Pad Tableti Satışa Sunuluyor

LG'nin Mayıs ayında tanıttığı 10 inç ekranlı G Pad 10.1 tableti bugün ABD'de satışa sunuluyor. ABD ile başlayan satışı önümüzdeki haftalarda Avrupa, Asya ve Güney Amerika izleyecek.


Android tablet ailesine yeni katılan LG G Pad 10.1 Amerikalı kullanıcılarla bugün buluşuyor. Güney Koreli şirketin akıllı telefonlarından ilham alınarak tasarlanan tablet, şirketin Mayıs'ta tanıttığı tabletlerin en büyüğü olarak karşımıza çıkıyor. 8000MAh bataryası, 1GB RAM ile 1.2GHz quad-core işlemcisi, 5 megapiksel arka 1.3 megapiksel ön kamerasıyla orta düzeyde bir kullanıcıya hitap eden tablet, işletim sistemi olarak Android 4.4 KitKat taşıyor. 16GB dahili belleği microSD kart ile arttırılabilen G Pad'in ağırlığı ise 523 gram.

LG'nin telefonlarında da bulunan kendine has ekran kilitleme özelliği Knock Code ile zenginleştirilen arayüzüyle G Pad 10.1, tanıtılan 7 ve 8 inçlik diğer modellerle birlikte LG'nin tablet pazarında gerilediği yorumlarını almasına neden oldu. Satış konusunda Samsung'dan pay çalamayacağını öngördüğümüz tabletin yıl sonu rakamlarına yansımasını takip edeceğiz.

Cep Telefonunuzu Arkadaşınıza Ödünç Verir Miydiniz?

Facebook Messenger Artık iPad ile Uyumlu

YORUMLAR