Line Acil Parola Değişikliği İstedi

Line Acil Parola Değişikliği İstedi

Anlık mesajlaşma ve paylaşım uygulaması Line, kullanıcıların hemen parolalarını değiştirmelerini istedi. Hacklendiği konusundaki dedikoduları yalanlayan şirket, tedbir amaçlı bir istek olduğunda ısrarcı.

WhatsApp'a karşı piyasaya saldırgan bir giriş yapan Line'ın başı dertte gibi görünüyor. AFP'nin haberine göre Japon polis güvenliğinden şüphe edilen Asya bölgesindeki hesapları incelemeye aldı. Mayıs sonu Haziran ortası arası 300'ü aşkın izinsiz hesap erişimi saptandığını belirten yetkililerin, 3 hesapta mali kayıp olduğunu bildirirken ayrıntı vermekten kaçındıkları söyleniyor.

Asya'da 400 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Line'ın bu çağrısı elbette bölgede paniğe yol açmış. Pek çok sosyal ağ ve markayla ortak projeler yürüten şirketin güvenilirliğin kaybedeceğine dair endişelendiği söyleniyor. Şirketin sözcülerinden biri güvenlik açığının diğer servislerle paylaşılan parolalardan kaynaklandığını iddia ederken, polisle işbirliği içinde yürütülen soruşturma sürerken kullanıcıların parolalarını değiştirmesinin yararlı olacağını vurguluyor.

Ajanslarda duyulan haberin detayları böyleyken kullanıcılara bu konuda bir bildirim gönderilmemesini önemli bir ihmal olarak değerlendiriyoruz.

YORUMLAR