LinkedIn GIF Özelliğini Duyurdu!

LinkedIn GIF Özelliğini Duyurdu!

GIF çılgınlığına LinkedIn de katıldı. 500 milyondan fazla üyesiyle dünyanın en büyük iş ağı platformu olan LinkedIn, bundan böyle gönderilen mesajlarda GIF kullanılabileceğini duyurdu. 

Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya devlerinin neden olduğu GIF rüzgarına kapılan son şirket, LinkedIn oldu.

LinkedIn Messenger'a GIF özelliğini entegre etmek için dünyanın en popüler GIF platformlarından Tenor’la işbirliğine giden şirket, resmi blog sayfasından şu açıklamayı yaptı: 

"Yeni nesil profesyonellerin görsel iletişimde kullandıkları GIF ve emoji gibi görsel iletişim araçları, doğal ve küresel bir dildir. Platformumuzdaki insanların birbirleriyle kurdukları iletişimi güçlendirmek için GIF desteğini sunmaya karar verdik"

 

 

Android, iOS ve masaüstünde kullanılabilen ve her ay milyarlarca GIF araması yapılan Tenor, kısa bir süre önce Google tarafından satın alınmıştı. LinkedIn Messenger'daki GIF aracı, diğer platformlarla benzer bir şekilde çalışıyor. Mesajlar kısmından belli bir GIF'i arayabilir veya trend GIF'ler listesine göz atarak beğendiğiz GIF'i arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

Profesyonel dünyadaki insanların duygularını daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak isteyen LinkedIn, GIF özelliğini önümüzdeki birkaç hafta içinde kademeli olarak tüm kullanıcılara sunacak. 

LinkedIn, 2016 yılında ABD'li teknoloji devi Microsoft tarafından 26.2 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

YORUMLAR