LinkedIn Job Search İle İş Parmaklarınızın Ucunda

LinkedIn Job Search İle İş Parmaklarınızın Ucunda

Profesyonellerin sosyal ağı LinkedIn iş sahipleri kadar iş arayanları da düşünüyor. LinkedIn Job Search uygulaması işi parmaklarınızın ucuna kadar getiriyor.

İş arayanlar için onlarca kariyer sitesi günde yüzlerce iş ilanı sağlıyor. Fakat bunların mobildeki başarımı tartışıldığı gibi, her firma bütün kariyer sitelerine ilan vermediğinden bazıları siz daha görmeden rakiplerinizce kapılıyor. Ülkemizde Kariyer.net gibi başarılı örnekler mevcut. Fakat dünyada herkes tarafından kabul gören prestijli bir platforma ilan veren uluslararası bir firmanın ilanını görmeyi kim istemez? İşte bu fırsat LinkedIn Job Serach uygulamasıyla artık mobil cihazınıza geliyor.

Kariyer çeteresinin tutulduğu iş dünyasının sosyal ağı, iş bekleyen değil arayıp bulan profesyonellere özel uygulamasıyla basamakları daha kolay çıkmanızı sağlıyor. LinkedIn hesabınızla kullanabildiğiniz konum bazlı uygulama, belli bir bölgede arama yapmanızı sağlarken bulunduğunuz alandaki iş fırsatlarını da size öneriyor. Böylece yaptığınız aramaları aklında tutarak iş arama zahmetini azaltan Job Search, daha sonraki aramalarınızda kriterlerinizi size hatırlatıyor.

LinkedIn'de iş ararken kullandığımız firmaya, pozisyona ve konuma göre arama özelliğinin en güzel yanı, aramaları gizli tutması. Siz iş ararken iş çevrenizden bunu saklayarak sırdaşlık yapan uygulama, şimdilik sadece ABD'li iOS kullanıcılarının hizmetinde. Fakat firma yetkilileri yakın zamanda farklı böle ve diller için de Job Serach'ün hizmete gireceğini müjdeliyor. Belirtilmese de tahminimiz uygulamanın Android cihazlar için de geliştirildiği yönünde.

YORUMLAR