LinkedIn Profilleri Artık Daha Güvenli

LinkedIn Profilleri Artık Daha Güvenli

Dünya çapında 200 ülkeye hizmet veren ve 200 milyon aktif kullanıcıya sahip iş dünyasının popüler sosyal ağı LinkedIn de iki adımlı doğrulama sistemine geçti. Böylece sosyal medya güvenliğinde yeni standart haline gelen kısa mesaj ile doğrulama sistemine en son katılan isim oldu.

Ülkemizde yaygın olarak kullanılmasa da dünya çapında 200 milyonu aşkın kullanıcı LinkedIn’ı aktif bir şekilde kullanıyor. İnsan kaynakları çalışanlarının da işe alımlarda önemli bir etken oluşturan LinkedIn’i en sık kullanan kişiler olduğunu biliyoruz. Eğer siz de LinkedIn’in aktif kullanıcılarından biri iseniz aşağıdaki adımları takip ederek profilinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz:

Hesabınızın Ayarlar sayfasına gidin. (Eğer İngilizce kullanıyorsanız görünüm itibari ile de farklı olacaktır. “Privacy and Settings”e tıklayarak Ayarlar sayfasına gidebilirsiniz.)

Hesap sekmesine, ardından “Güvenlik ayarlarınızı yönetin” bağlantısına tıklayın.

İki adımlı doğrulamayı aktif hale getirmek için “Açın” bağlantısına, ardından “Bitti” butonuna tıklayın.

Telefon numaranızı girin, ardından “Kodu Gönder” butonuna tıklatın.

Telefonunuza 6 haneli LinkedIn onay kodunuzu içeren bir kısa mesaj gelecektir. Kodu ilgili alana girdikten sonra “Doğrulayın” butonuna tıklayın.

İki adımlı doğrulamayı açtığınıza dair uyarı çıkacaktır. Artık LinkedIn hesabınıza girdiğinizde şifrenizin yanında telefonunuza gönderilen onay kodunu da girmeniz gerekecektir.

 

YORUMLAR