Livestream, Olası Bir Tehlikeye Karşı Kullanıcılarının Yeni Şifre Almasını İstedi

Livestream, Olası Bir Tehlikeye Karşı Kullanıcılarının Yeni Şifre Almasını İstedi

Başarılı canlı yayın yapma servisi Livestream, güvenlik açıklarından oluşabilecek tehlikeli durumlara karşı bilgilendirmek amacıyla kullanıcılarına uyarı mesajı gönderdi.

Şüphesiz siber saldırı olayları internet dünyasını son zamanlarda en meşgul eden konulardan birisi. Uzun süredir ülkemize karşı yapılan hacker saldırılarından sonra Livestream'da kendi servisine karşı olası bir saldırıda erkenden önlem alarak kazanan taraf olmak istiyor. Bu yüzden Livestream güvenlik açıklarını bir an önce kapatmaya çalışıyor.

Livestream, geçtiğimiz günlerde milyonlarca kullanıcısına bilgilendirici bir mail gönderdi. Aşağıda resmini de gördüğünüz bu mailde kullanıcılarından şifrelerini değiştirmelerini isteyen dev video platformu, bu maili göndermelerindeki amacın hacklenme değil olası tehlikeye karşı bir önlem olduğunu söyledi. Mail içerisine bir de yönlendirici bağlantı ekleyen Livestream, bu linke tıklayan herkesi şifre sıfırlama alanına yönlendiriyor. Mail adresini kontrol etmeyen insanlar içinde basın aracılığıyla kullanıcılarının şifre değiştirmesi gerektiğin söyleyen şirket büyük bir sıkıntının içerisinde gibi görünüyor.

Livestream'ın güvenlik açığıyla ilgili araştırması devam ediyor. Açığın herhangi bir gerçeklik payı bulunduğunda Livestream’ın yine kullanıcılarını bilgilendireceği söyleniyor.

Steam Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır

Periscope'un Canlı Yayın Özelliğine İhtiyaç Duyabileceğimiz 10 An 

YORUMLAR