Lollipop Ne Kadar Beklense de Hala O Kadar Popüler Olamadı

Lollipop Ne Kadar Beklense de Hala O Kadar Popüler Olamadı

Andoroid KitKat pazarın yüzde 39'una hakim. Beklenen ve oldukça beğenilen Lollipop hala istediği hedefe ulaşabilmiş değil. Google’ın geçen yıl büyük umutlarla yenilediği Android işletim sistemi Lollipop henüz telefonlarda bir yer edinebilmiş değil. 

Android Geliştiriciler Raporu'na göre KitKat hala en popüler Android sürümü. Şimdiye kadar üretilen en kararlı sürüm olarak telefon üreticilerinin de seçimi bu yönde oluyor. Pazarda bulunan Android telefonların yüzde 40'ı Kitkat kullanıyor. 

2013 yılının Ekim ayında telefonlara yüklenen KitKat 2014yılının ortalarında yüzde 33.1 oranını korurken bu oran geçtiğimiz kasım ayında yüzde 39'a çıkmış durumda. Bu durum Android kullanıcılarının KitKat’ı çok sevdiklerini ortaya koyuyor evet ama Lollipop bekleyenler için güncellemenin gecikmesine de neden oluyor. 

Lollipop yani Android 5.0 uygulama geliştiricilerinin iş tablolarında bile yer almıyor. Uygulama geliştiriciler hala KitKat üzerine yoğunlaşmış durumdalar. Motorola ve LG gibi dev telefon üreticileri yeni modellerinin içine Lollipop yerleştirdiler, ancak bu durum işletim sistemine olan talebi artırmış görünmüyor. 

KitKat’ın yüzde 39'luk oranının yanı sıra 2012 yılında çıkan Android JellyBean’de hala pazarın yüzde 46'sına sahip. 

Lollipop’un Kullanıcı Dostu Ayar ve Bildirimleri

Samsung Telefonların Lollipop Güncellemesini Alacağı Tarih Kesinleşti

Android 5.0 Lollipop Çıkışını Yaptı

Android 5.0 Lollipop Ekran Görüntüleri

YORUMLAR