Magic Cleaner, WhatsApp'ta Gereksiz Fotoğrafları Bulup Temizliyor

Magic Cleaner, WhatsApp'ta Gereksiz Fotoğrafları Bulup Temizliyor

Standart mesajlaşmanın yerini alan anlık mesajlaşmanın yanı sıra medya paylaşma, ücretsiz arama yapma imkanı tanıyan WhatsApp’ta fazlasıyla zaman harcayan kullanıcılar arasında iseniz gerekli gereksiz onlarca fotoğraf paylaşımından sonra cihazınızın depolama alanının dolması sorunuyla karşılaşmışsınızdır. Magic Cleaner adlı uygulama bu soruna çözüm getiriyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta paylaşılan fotoğraflar varsayılan olarak paylaşılıdğı anda telefonun galerisine de kaydediliyor. Bu, tüm WhatsApp fotoğraflarına kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor ancak sizinle paylaşılan önemli fotoğrafların yanı sıra sohbet esnasında paylaşılmış, cihazda durması gereksiz fotoğraflar da buraya kaydediliyor Magic Cleaner, WhatsApp fotoğraflarınızı analiz ederek içerisinde caps, ekran görüntüsü gibi gereksiz yer işgal eden önemsiz etiketli fotoğrafları bulup siliyor.

Android platformuna özel çıkan uygulamanın kullanımı da oldukça rahat. Gereksiz fotoğrafları bulmak için bekleyen profesöre dokunduğunuz anda analiz işlemi başlıyor. Sohbet geçmişine göre süren bu taramanın ardından gereksiz fotoğraflar gösteriliyor. Bu noktada tüm fotoğrafları tek dokunuşla silme veya gerekli gördüklerinizin seçimini kaldırıp diğerlerini silme şansına sahipsiniz. Silme işleminden sonra kaç fotoğraf silindiği, telefonunuzda ne kadar alan açıldığı bilgisi veriliyor.

WhatsApp Kullanıcılarını Büyük Bir Sürpriz Bekliyor

YORUMLAR