Manchester United’ın Paylaşımı Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu!

Manchester United’ın Paylaşımı Sosyal Medya’da Alay Konusu Oldu

İngiliz futbol devi Manchester United, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle kullanıcıların alay konusu oldu.

Kırmızı şeytanların sosyal medyada viral yaratma girişimi, beklenmedik bir şekilde geri tepti. 

Man. United’ın resmi Twitter hesabı, çarşamba günü Arsenal ile oynanan lig maçında gol atan Jesse Lingard’ın sevincini Old Trafford’daki taraftarlarla kutladığı bir fotoğraf paylaştı. 

 

 

Söz konusu tweette, “Görüntüde bir cep telefonu değil, sadece anı yaşayan insanlar var” ifadeleri yer alıyor. Fakat fotoğrafa yakından bakarsanız, bir tane değil, en az iki tane cep telefonu göreceksiniz.

 

 

Uyanık takipçilerin gözünden kaçmayan bu durum, kırmızı şeytanları bir anda sosyal medyanın yeni alay malzemesi yaptı. Twitter kullanıcıları, fotoğrafta gördükleri telefonları yuvarlak içine alarak gösterdi. Hatta bir Manchester United taraftarı, söz konusu fotoğrafta üç telefon birden tespit etmeyi başardı.

 

 

Her şeye rağmen bu sayının oldukça az olduğunu söylemekte fayda var. Zira insanlar artık bir konsere ya da spor müsabakasına gittiklerinde, yaptıkları şeyleri fotoğraflamadığı veya Instagram'a yüklemediği takdirde o şeyi yapmamış sayıyorlar. Çünkü artık o anı anlamlı kılan şey, hissettirdiği duygudan ziyade, fotoğrafın kaç kişi tarafından beğenildiği.

Yine de Man. United sosyal medyasının, bir fotoğrafı paylaşmadan önce en az iki kez kontrol etmesinde fayda var. Ne olur, ne olmaz.