Mark Zuckerberg: Facebook Akıllı Telefon Üretmeyecek

Mark Zuckerberg: Facebook Akıllı Telefon Üretmeyecek

Dün Facebook’un yeni çeyrekteki gelirlerinin açıklanması sırasında şirketin CEO’su Mark Zuckerberg herhangi bir şekilde Facebook telefonu üretme gibi bir fikirlerinin olmadığını açıkladı. Oldukça net bir şekilde açıklamalarını gerçekleştiren Zuckerberg’in sözleri şu şekilde oldu: “Bir telefon üretmeyeceğiz. Tek bir iş gerçekleştiren bir sistem üretmek doğru strateji değil. 10 milyon bile sattığını düşünseniz bu toplam kullanıcıların yüzde 1’i olacaktır. Bu durumda kim bizimle ilgilenir?”

Şirketin borsadaki değerinin yükselmesini isteyen yatırımcılar Graph Search gibi özelliklerin yanında elbette daha fazla özellik ve para dönümü istiyorlar. Ancak Zuckerberg bu konuda da oldukça kararlı ve açıklamalarının devamını şu şekilde getirdi: “Ürünlerimizi kullanan 1 milyar insan var ve Facebook’u onların kullandığı cihazlarda en iyi hale getirmemiz gerekiyor. Şu anda mevcut olan Facebook uygulamalarının yerine çok daha derin ve özelleştirilmiş bir sistem ortaya koymaya çalışmak esas odaklandığımız nokta.”

Açıklamaların ardından şirketin 4. çeyrekte elde ettiği gelirler de bildirildi ve 1.59 milyar dolarlık gelirinin %23’ünün mobil kullanıcılardan olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz yıllarda mobilden elde edilen gelirler konusunda sıkıntı yaşayan şirketin şu anda doğru stratejilere yöneldiğinin bir işareti de artan bu gelir seviyesi.

Acer Chrome OS'un Windows 8'den iyi olduğunu iddia etti

YORUMLAR