Marshmallow Başarıyı Yakaladı Bakalım Nougat Ne Yapacak

Marshmallow Başarıyı Yakaladı Bakalım Nougat Ne Yapacak

Google'ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü ancak bir türlü istenilen başarıyı elde edemeyen işletim sistemi Android Marshmallow için işler şu anlık iyi gidiyor. Android Marshmallow sonunda yükselmeye başladı.

Hatırlayacağınız gibi Google'ın Android 6.0 işletim sistemi geçtiğimiz yıl piyasaya çıkmıştı ve kullanıcılar tarafından fazla talep görmemişti. Uzun süre KitKat ve Lollipop'un gölgesinde kalan Marshmallow, ilk atağı yaklaşık 2 ay önce yaparak düzenli bir grafik çizmeye başlamıştı. Geçtiğimiz aylarda ilk defa yüzde 10 barajının üzerine çıkmayı başaran Mashmallow, bugün gelen istatistiklere göre yüzde 15 barajını da geçti. Düzenli bir grafik çizmeye başlayan Marshmallow, Nougat'a kadar bu şekilde devam edecek gibi görünüyor.

Android Kullanım İstatistikleri

Kullanım oranı her geçen gün artan Marshmallow işletim sistemi Haziran ayında yüzde 13.3'lü bir orana ulaşarak kendi çapında yüksek bir başarı elde etmişti. Bugün Google tarafından yayınlanan yeni istatistiklere göre Marshmallow işletim sistemi Temmuz ayında yüzde 15.2 oranına kadar yükseldi. Son 3-4 aylık süreçte her ay yüzde 2 gibi bir oran ile artış yaşayan Marshmallow gelen istatistiklere göre bir süre daha böyle devam edecek gibi görünüyor. Öte yandan Marshmallow'un sıradaki işletim sistemi Nougat'a kadar bu yükselişine devam edeceği ancak yeni işletim sistemi geldikten sonra eski durgun günlerine döneceği öngürülüyor. Ayrıca istatistiklere göre Marshmallow artış yaşarken diğer işletim sistemlerinde de durgunluklar olduğu görülüyor.

Bakalım Nougat'ın gelmesiyle birlikte oranlarda ne gibi değişimler olacak. Ayrıca geçtiğimiz ayki istatistiklere de buradan ulaşabilirsiniz.

Android İçin Apple Music Beta Sürecini Sonlanırdı Ama Dertler Hep Aynı

Android için Chrome Güncellendi! Videolar Artık Daha Hızlı ve Batarya Dostu


YORUMLAR