Mayıs 2021 En Çok İndirilen Uygulamalar Açıklandı

Mayıs 2021 en çok indirilen uygulamalar belli oldu. Peki, geçtiğimiz ay en çok hangi uygulamalar indirildi? İşte en fazla indirilen uygulamalara dair detaylar!

Mayıs 2021 en çok indirilen uygulamalar açıklandı. Sensor Tower'ın yayımlamış olduğu yeni raporla 2021 yılının mayıs ayında dünya genelinde en fazla indirme sayısına ulaşan uygulamalar açıklığa kavuştu. Peki, geçtiğimiz ay en çok hangi uygulamalar indirildi?

Mayıs 2021 En Çok İndirilen Uygulamalar Listesi

 1. TikTok
 2. Facebook
 3. Instagram
 4. WhatsApp Messenger
 5. Messenger
 6. Zoom
 7. Snapchat
 8. CapCut
 9. Telegram
 10. Josh

Sensor Tower, yayımladığı rapor ile birlikte 2021 yılının mayıs ayında en çok indirilen uygulamalarını duyurdu. Yayımlanan rapora göre dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan sosyal medya platformu TikTok mayıs ayında da büyük bir başarının altına imza attı.

Popüler sosyal medya hizmeti, 80 milyondan fazla indirme ile en fazla indirilen uygulama oldu. TikTok, toplam indirme sayısının %16'sını Brezilya'dan %12'sini ise Çin'den elde etti. Dünya genelinde çok büyük bir popülerliğe sahip olan uygulama, geçtiğimiz ay da ilk sırada yer almayı başarmıştı.

Facebook, 53 milyonu aşkın indirme ile Mayıs 2021'de en çok indirilen uygulama oldu. Popüler sosyal ağ, toplam indirme sayısının yüzde 27'sini Hindistan'dan yüzde 7'sini ise Amerika Birleşik Devletleri'nden elde etti.

Paylaşılan listenin üçüncü sırasında görüntü tabanlı sosyal medya hizmeti Instagram yer alırken dördüncü sırasında ise WhatsApp yer aldı. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz aylarda gizlilik sözleşmesi nedeni ile sık sık gündeme gelmişti.

Beşinci sırada Facebook'un anlık mesajlaşma hizmeti Messenger yer alırken altıncı sırada ise Zoom konumlandı. Video konferans uygulaması Zoom'un kullanım oranı özellikle yeni tip koronavirüs salgını sürecinde çok ciddi oranda arttı. Listenin yedinci sırasında Snapchat yer alırken sekizinci sırasında ise CapCut bulunuyor.

Mayıs 2021 App Store’da En Fazla İndirilen Uygulamalar

 1. TikTok
 2. YouTube
 3. Instagram
 4. CapCut
 5. WhatsApp Messenger
 6. Facebook
 7. Zoom
 8. Messenger
 9. Google Maps
 10. Gmail

Mayıs 2021 Play Store'da En Fazla İndirilen Uygulamalar

 1. TikTok
 2. Facebook
 3. Instagram
 4. WhatsApp Messenger
 5. Snapchat
 6. Messenger
 7. Zoom
 8. Josh
 9. Telegram
 10. ToonApp

AnTuTu Mayıs Ayının En Başarılı Orta Seviye Telefonlarını Açıkladı
MOBİL

AnTuTu Mayıs Ayının En Başarılı Orta Seviye Telefonlarını Açıkladı

Mayıs 2021'de en başarılı orta seviye telefonlar, AnTuTu tarafından açıklandı. Bu sıralama, 1-31 Mayıs tarihleri dikkate alınarak yapıldı.

YORUMLAR