Meerkat Uygulamasına Facebook Entegrasyonu Geliyor

Meerkat Uygulamasına Facebook Entegrasyonu Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Android uygulamasını yayınlayan Meerkat yeni gelişmeleri duyurmaya devam ediyor. Mevcut sorunları düzeltmek için epey mesai harcanan ve sık sık güncelleme yayınlanan uygulama için önemli bir haber daha geldi. Yapılan duyuruya göre kullanıcılar iOS sürümü için yapılacak güncellemeyle birlikte Facebook üzerinden canlı yayın yapabilecek.

Meerkat uygulamasının Android sürümünün yayınlanması çeşitli sorunlardan ötürü ertelenmişti. Geçtiğimiz gün ise Google Play Store üzerinde nihayet yayınlandığına şahit olmuştuk. Tabi yayınlanması yetmedi, son halini alması için çeşitli düzeltmeler yapılması gerekiyordu. Geliştiriciler bir taraftan Android tarafının sorunlarını düzeltmek ve uygulamanın en kısa sürede son halini alması için sık sık güncelleme yayınlarken, diğer taraftan iOS sürümü için yeniliklere devam ediyorlar.

Meerkat'in iOS sürümüne yapılacak önemli güncellemeyle birlikte bundan böyle Facebook üzerinden canlı yayın akışı yapmak mümkün olacak. Ayrıca telefon doğrulaması ile adres defterini entegre edip Facebook listesindeki insanların daha kolay canlı yayına bağlanabilmesini sağlanabilecek.

Android kullanıcılarının bu gelişmeyi alması biraz zaman alacak olsa da, sorunların giderilmesiyle beklenen güncelleme kısa zamanda gelecektir. Facebook üzerindeki kayıtlı kişilerin bilgilendirilmesi yoluyla canlı yayına daha fazla insan çekmenin amaçlandığı bu yenilik, Periscope'un gerisinde kalan uygulama için nasıl sonuçlar doğuracak hep birlikte göreceğiz.

GoPro’dan Sanal Gerçeklik Atağı

Apple Yeni iPhone Kamerasına Doping Yapıyor

YORUMLAR