Mesajlaşma Uygulaması LINE, Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Mesajlaşma Uygulaması LINE, Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Asya’nın popüler mesajlaşma uygulaması LINE, LINK adıyla kendi kripto para birimini çıkarmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar, çok kısa bir zaman sonra Japon şirketin sanal para borsası BITBOX üzerinden LINK alım satımı yapabilecekler. 

Dünya çapında 200 milyonu aşkın kullanıcıya ev sahipliği yapan LINE, bilhassa Asya’nın en popüler anlık mesajlaşma platformlarından bir tanesi. Bu potansiyelini, hacmi giderek artan kriptokrasi ile birleştirmek isteyen uygulama, geçtiğimiz haziran ayında BITBOX adıyla yeni bir kripto para hizmeti hayata geçireceğini duyurmuştu.

Japon şirket, kripto alanındaki girişimlerini başka bir boyuta daha taşımaya hazırlanıyor. LINK adını verdiği ilk sanal para birimini yakın zamanda piyasaya süreceğini açıklayan platform, orta ve uzun vadede toplam 1 milyar LINK token çıkarmayı hedefliyor.

BITBOX LINE

LINK, BITBOX kripto para borsası üzerinden satın alınabileceği gibi, kullanıcılara belirli etkinlikleri tamamladıklarında ücretsiz olarak da verilecek. Şirket, sanal para biriminin webtoon ve çıkartma gibi çeşitli uygulama içi satın alımlar için de kullanılacağını bildirdi. 

LINE, ödül sisteminin bir parçası olarak 800 milyon LINK token’ı piyasaya sürecek. Kullanıcılar belirtilen görevleri tamamladıklarında bu token’lara sahip olacak. Şirket, böylece kullanıcıların uygulamada daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacak. Geri kalan 200 milyon LINK ise şirketin rezervlerinde tutulacak. 

Öte yandan BITBOX, Japonya’daki düzenleyici otoritelerin kriptokrasiye yönelik sıkı politikaları nedeniyle henüz lisans almaya hak kazanamadı. Dolayısıyla bu hizmetten şu an için Japon kullanıcılar faydalanamayacak. 

YORUMLAR