Mesajlaşma Uygulaması LINE, Snapchat Benzeri Snow'u Satın Aldı

Mesajlaşma Uygulaması LINE, Snapchat Benzeri Snow'u Satın Aldı

Anında mesaj uygulaması Line, Snapchat'e benzeyen bir uygulama olan Snow'a yatırım yapmaya hazırlanıyor. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Line, bu hamlesiyle özellikle uzak doğudaki kullanıcıların gönlünü fethetmeye çalışacak.

Facebook, Twitter ve Instagram gibi devlerin bir türlü engel olamadığı Snapchat, hızlı büyümeye devam ediyor ve her geçen gün kendini geliştirerek yeni kullanıcılar kazanıyor. Instagram geçtiğimiz aylarda InstaStories özelliğini duyurmuş ve Snapchat'e rakip olmaya çalışmıştı. Şimdi de popüler mesajlaşma uygulaması Line, Snapchat'in özellikle uzakdoğudaki kullanıcılarını kendine çekmek için hamle yaptı. Line, Snapchat'e benzerliğiyle dikkat çeken Snow uygulamasının çeyrek hissesini satın aldı.

Öte yandan Line ve Snow uygulamalarının çatı şirketlerinin Naver firması olduğunu belirtelim. Bu nedenle Line aslında kardeş şirketini satın aldı da diyebiliriz. Buna göre satın alma ile birlikte Line, Snow'a 45 milyon dolar yatırım yapacak. Ayrıca resmi olmayan bilgilere göre Snow'un 30 milyon'dan fazla indirme sayısına sahip olduğu da söyleniyor. Uzakdoğu pazarında popüler olan her iki uygulama bundan sonra ortak çalışacak ve kullanıcıları etkilemeye çalışacaklar.

Geçtiğimiz yıl yüzde 6 büyüme yaşayan Line, bu satın alma ile birlikte ne kadarlık bir büyüme yaşayacak merak konusu. Snow uygulaması ise sahip olduğu 30'dan fazla filtre ve 700'den fazla etiket ile Snapchat'in önemli rakipleri arasında yer alıyor.

Mobil Oyun Devi Ketchapp, Ubisoft'un Bünyesine Dahil Oldu

Zuckerberg, Facebook Sunucularını Fotoğrafladı

YORUMLAR