MessageMe Uygulamasına Facebook Engeli

MessageMe Uygulamasına Facebook Engeli

Büyük yankı uyandırarak bir anda popüler olan ve sizlere "MessageMe İncelemesi" isimli yazıda yakından tanıttığımız MessageMe uygulaması ilk büyük engelle karşılaştı. MessageMe kullanıcıları arkadaşlarını davet etmek istediklerini Facebook platformunu kullanamaz oldular.

Bilindiği üzere Facebook, anlık mesajlaşma ihtiyacına Facebook Messenger ile karşılık vermeye ve kullanıcıları olabildiğince bu ürüne yönlendirmeye çalışıyor. Diğer yandan MessageMe isimli son günlerin popüler mesajlaşma uygulaması da olabildiğince yayılmak amacıyla Facebook hesaplarıyla etkileşim kuruyor. İşte bu noktada Facebook ile MessageMe’nin çıkarları çatışıyor. Ayrıca MessageMe’ye kullanıcının izin vermesi halinde uygulama kullanıcının Facebook duvarında istenmeyen ve reklam gibi görünen ögeler paylaşabiliyor.

Konuyla ilgili ilk hamlenin Facebook’tan geldiğini belirtelim. Facebook, MessageMe uygulaması üzerinden Facebook arkadaşlarını davet etme işlevini engelledi ve ürünün bu hizmetini gerçekleştirilemez kıldı. Şimdi MessageMe uygulamasını nasıl bir yol izleyeceği bekleniyor.

Galaxy S4'ün bütün teknik özellikleri burada

YORUMLAR