Microsoft Bing Harita Uygulamasını Web Üzerinde Yeniden Tasarladı

Microsoft Bing Harita Uygulamasını Web Üzerinde Yeniden Tasarladı

Microsoft Bing Maps web uygulaması yeniden tasarlandı. Daha profesyonel ve fonksiyonel bir görünüm kazanan uygulama artık Google Maps kadar detaylı bilgiler verebiliyor.

hesaplamaları ve yolculuk planları yapmak gibi özelliklere kavuşan Bing Maps artık Google Maps kadar geniş ve detaylı sorgulamalara rahatlıkla cevap verebiliyor.

Panoramik görüntü ve tam ekran görüntüsü seçeneklerinin yanı sıra birbirinin içine ve üstüne doğru açılıp kapanan arama ekranları sayesinde kullanıcılar bulundukları haritadan çıkmadan rahatlıkla alternatif aramalar yapabiliyorlar.

Bing Maps aradığınız haritada güncellenmiş bütün bilgileri kullanıcıya sunabilecek bir veri tabanı da geliştirdi. Bu veri tabanı bölgede bulunan tüm özel ve kamu işletmelerini, konaklama merkezlerini, benzin istasyonları, kafe ve restoranları gösterebiliyor ve bu özellik isteğe göre filtrelenebiliyor. ABD’de trafik akışını ve yoğunluğunu da kontrol etmeye izin veren Bing Maps bu hizmeti kısa süre içinde dünyanın önemli şehirleri için de hizmete sunacak.

Aşağıda yeni Bing Maps güncelleme ekranlarını ve nasıl kullanılabileceğine ait tanıtım videosunu inceleyebilirsiniz. Henüz test aşamasında olan güncellemeleri MapsPreiew sitesinden bu linke tıklayarak denemeniz de mümkün. 

Microsoft Bing, iPhone ve iPad İçin Yenilenmiş Tasarımıyla Kullanıma Sunuldu

YORUMLAR