Microsoft Bir İleri, Bir Geri Adım Atıyor, 6 Adet Windows 10 Lumia Geliyor

Microsoft Bir İleri, Bir Geri Adım Atıyor, 6 Adet Windows 10 Lumia Geliyor

Windows Phone departmanında sıkıntılar yaşayan Microsoft, Windows Mobile’ı kapattı kapatacak derken yeni bir haber sızdırıldı.

Microsoft’un Windows Phone cephesinde sular bulanık. Ancak Microsoft hakkında çıkan bu yorumlara sanki nispet olsun diye yeni 6 adet Lumia daha piyasaya süreceğini açıkladı. Geçen hafta yayınladığımız Microsoft Nokia Hatasının Bedelini Çalışanlarına Ödetti, 7 Bin Kişi İşini Kaybetti haberimizin ardından internete düşen bu yeni dedikodu, Microsoft’un Windows Phone üretim bandından hemen vazgeçmeyeceğinin de bir kanıtı olabilir.

Birkaç yıldır pazarda çok fazla tercih edilmeyen Windows Phone’lar, Apple ve Android savaşlarının gölgesinde gittikçe küçülüyordu. Ancak son haberlere göre hala havlu atmış değil.

Mobil telefon dünyası, Microsoft’un orta sınıf 6 adet Lumia çıkaracağı haberine “ne yaparlarsa yapsınlar, zaten markayı öldürdüler” yorumu yapsa da, Microsoft Talkman ve Cityman serisine dahil olacak 6 farklı Lumia’yı daha pazara sürmeyi düşünüyor. Bu telefonların Windows 10 Mobile sürümüne sahip olacakları da konuşuluyor. Orta sınıf, düşük bütçeye hitap edecek olan bu telefonlar, belki de Lumia üretim bandının son ürünleri bile olabilirler. 

Bu arada PC üzerinde Windows 10 sürümünü yayınlamaya hazırlanan Microsoft’un Windows 10 Mobile ile ilgili her hangi bir kesin güncelleme tarihi açıklamamış olması da dikkat çekici. 

Windows 10 Mobile İnternet Kotalarını Kaldırıyor

Windows 10 Mobile 10136 Sürümünde Final Esintileri

Asus'a Göre Windows 10'un Android Karşısında Fazla Şansı Yok

YORUMLAR