Microsoft Edge'nin Mobil Sürümü Eklenti Desteğine Kavuşuyor

Microsoft Edge'nin Mobil Sürümü Eklenti Desteğine Kavuşuyor

Geçtiğimiz Mart ayında eklenti desteğine kavuşan Microsoft Edge tarayıcısının mobil sürümü de artık eklentileri desteklemeye başlayacak.

2015'de düzenlenen bir konferansında açıklama yapan Microsoft, yeni internet tarayıcısı Edge'nin mobil sürümüne ilk etapta eklenti desteğinin çıkmayağını, performans ve arayüz gibi konularda geliştirmeler yapılması gerektiğine vurgu yapmıştı. Geçtiğimiz gün gelen bir habere göre Microsoft Edge'nin mobil sürümü bir sonraki Windows 10 güncellemesi ile birlikte eklenti desteğine kavuşacak. Eklenti desteğinin olmaması nedeniyle eleştirilen Edge, şimdilik eleştirilerlerden kurtulacak.

Mart ayında web sürümüne gelen eklenti desteğinden sonra geçtiğimiz haftalarda da Adblock ve Adblock Plus eklentileri Edge tarayıcısı için resmi olarak duyurulmuştu. Bu haberin hemen ardından mobil sürüme de eklenti desteğinin geleceği de duyurulmuş oldu. Mobil sürüme eklenti desteğinin gelmesinin hemen ardından OneNote Web, Microsoft Translator ve Adblock gibi eklentiler kullanılabilir olacak.

Görünen o ki, Microsoft Edge tarayıcısı her geçen gün daha işlevsel bir tarayıcı olmaya yaklaşıyor.

Adblock ve Adblock Plus Microsoft Edge Tarayıcı İçin Hazır

Microsoft Ücretsiz Windows 10 İçin Bizi Uyarıyor

YORUMLAR