Microsoft Onayladı: Snapdragon 810 Kullanan Lumia Cihazları Yolda!

Microsoft Onayladı: Snapdragon 810 Kullanan Lumia Cihazları Yolda!

Mobil cihaz işlemcileri konusunda sektörün önce gelen üreticilerinden biri olan Qualcomm, Snapdragon 810 işlemcilerinin bu sene birçok cihazda kullanılacağını belirten bir açıklamada bulundu. Bunun üzerine Microsoft da sessizliğini bozdu ve yeni Lumia serilerinde Quallcomm Snapdragon 810'in entegre olacağını duyurdu.

Microsoft Portfolyo ve Ürün Yönetiminin başında olan Juha Kokkonen'in sözleri şu şekildeydi:

"Microsoft ve Qualcomm şirketlerinin uzun süreli işbirliği her iki tarafın Lumia cihazlarında başarılı iş, görsellik ve eğlence imkanlarının sağlanmasına olanak tanımıştır."

Ortak çalışma alanının devamlılığına inandığını belirten Kokkonen, yüksek kalitede Lumia cihazların üretimi için bu birlikteliğin önemli olduğunu vurguladı. Snapdragon 810 sayesinde işlem gücü, multimedya, yüksek performanslı grafikler ve kablosuz bağlantı konusunda müşterilere en iyisi sunulacağı düşünülüyor.

Üst seviye mobil kullanıcı deneyimi için Snapdragon 810 işlemcileri yeni bir performans standartı oluşturabilecek kadar kaliteliler. Prestij amaçlı üretilen cihazlar için bu işlemci biçilmiş kaftan olsa da Microsoft'un bu deneyimi daha hesaplı modellere taşıma planları piyasaya yeni bir ağırlık koymalarını sağlayabilir.

Windows 10'un Telefon Ön Sürümü 4 Şubat'ta Yayınlanıyor

YORUMLAR