Microsoft Surface Tablet Satışları İyi Başladı

Microsoft Surface Tablet Satışları İyi Başladı

Microsoft’un ilk tableti Microsoft Surface her ne kadar başlangıçta teknoloji meraklıları için büyük şüpheyle karşılanmış olsa da cihazın satışları aslında bu şüphelere pek de yer kalmadığını gösteriyor.

Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın Fransız Le Parisien gazetesine yaptığı açıklamalara göre ürünün satışları yeterli miktarda ilerliyor.

Ballmer satışların satış kanalının sınırları nedeniyle bir noktada kaldığını, çünkü Surface tabletin sadece ABD’De Microsoft İnternet Mağazası üzerinden ve az sayıdaki satış noktasından satışa sunulduğunu belirtti.

Ancak bu az sayıdaki kaynak bile yeterli satışı yaratmış durumda ve 499 dolarlık model internet üzerinde şimdiden tükenmiş durumda ve bir haftadır satışı gerçekleştirilemiyor.

Steve Ballmer her ne kadar satış adetlerine değinmemiş olsa da Surface tabletin Intel işlemciye sahip üst versiyonunun da yolda olduğundan bahsetti. İçerisinde i5 Intel işlemci barındıracak olan bu versiyon Intel HD Graphics 4000 ile donanmış olacak ve 4 GB hafıza ile 128 GB SSD barındıracak.

Şimdilik Windows 8 Pro barındıracak olan bu Surface tabletin fiyatı açıklanmamış olsa da Ultrabook’ların fiyat çizgisine yakın bir düzeyde olacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR