Microsoft'un Kararından Sonra Bitcoin Sert Düştü

Microsoft Bitcoin

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Microsoft, Google ve Facebook’un ardından önemli bir karar almış ve Bing üzerinden yayınlanan kripto para reklamlarını engelleyeceğini duyurmuştu. Şirketin yaptığı reklam açıklamasından sonra Bitcoin’in değerinde önemli bir düşüş görüldü.

Microsoft Kripto Para Reklamı

2017’nin başından itibaren inanılmaz bir yükseliş sergileyen Bitcoin, özellikle aralık ayında 20 bin duvarına dayanmış ve herkes tarafından konuşulmaya başlanmıştı. Bitcoin’in yükselişiyle birlikte alternatif kripto paralara dair yatırımlar artmış ve onlarca farklı girişim ortaya çıkmıştı. Kendilerini diğer paralardan ayırmak isteyen kripto para girişimleriyse internet reklamlarına başvurmuşlardı.

Kripto para reklamlarının durdurulamaz şekilde yükselmesiyle birlikte Google ve Facebook peşi sıra kararlar alarak, bu tür reklamları engelleyeceklerini söylemişlerdi. Alternatif girişimlerin insanları dolandırmak için kullanılabileceğini söyleyen Google ve Facebook, bunun önüne geçmek için reklamları tamamen kaldırmışlardı.

Benzer bir uygulamayı hayata geçiren Microsoft, Bing Ads üzerinden yayınlanmak istenen kripto para reklamlarını engelleyeceğini söyledi. İnsanların kabul edilebilir kripto paralara yönelmeleri gerektiğini söyleyen Microsoft, diğer kripto paraların dolandırıcılık riski içerdiklerini tekrarlayarak, bu tür girişimlerin insanlara ulaşmasını istemediklerini vurguladı.

Microsoft tarafından alınan reklam yasağıyla birlikte geçtiğimiz Çarşamba gününden bu yana düşüşte olan Bitcoin, sert bir düşüş daha yaşadı. 8 bin dolar seviyesinin altına gidip gitmeme mücadelesi veren para birimi, gün boyunca bu seviyelerde dolanmaya devam etti. Bitcoin’in düşüşündeki bir diğer etkenin ise halihazırda düzenlenen Consensus 2018’de yapılan konuşmalar olduğu söylendi.

YORUMLAR