Microsoft Windows 10 Mobile Sürümü İçin Sistem Gereksinimlerini Açıkladı

Microsoft Windows 10 Mobile Sürümü İçin Sistem Gereksinimlerini Açıkladı

Microsoft, Windows 10 Mobile işletim sistemi kullanabilecek telefonlar için sistem gereksinimlerini açıkladı.

Bu özellikler çok yakın bir gelecekte Windows 10 Mobile işletim sistemi kullanması olası OEM ürünler için de geçerli. Öte yandan gereksinim listesi Windows Phone 8.1 sistemi kullanan telefonların barındırdığı özelliklerle de benzerlikler taşıyor.

Windows 10 Mobile işletim sistemi kullanmak için gereken en düşük özellikler, 800x480 çözünürlük, 512MB RAM, 4GB dahili bellek olarak belirlenmiş. En düşük gereksinim için telefonda bir ön kamera ve bluetooth gibi özellikler de aranmıyor. Ayrıca 32 bitlik bir çekirdek de sistemi çalıştırmaya yetiyor. Bu konfigürasyonun üzerindeki tüm Windows Phone telefonlar Windows 10 Mobile işletim sistemini çalıştırabilecekler.

Microsoft’un açıkladığı bu gereksinimlere bakılacak olursa Windows 10 Mobile işletim sistemi en basit Windows Phone gereçlerde bile çalışabilecek. Bu sayede Windows 10 işletim sisteminin sürdürülebilirliği de sağlanmış olacak. Aşağıdaki liste Windows 10 Mobile işletim sistemini rahatça çalıştıracağı öngörülen Windows Phone’lara ait. Bu telefonlardan her hangi birine sahipseniz Windows 10 Mobile işletim sistemiyle bir sıkıntı yaşamayacaksınız. 

Windows 10 Mobile 10136'danİlk Görüntüler

Windows 10 Mobile İnternet Kotalarını Kaldırıyor

Windows 10 Mobile 10136 Sürümünde Final Esintileri

YORUMLAR