Microsoft Windows Phone 8 için 50 Farklı Dil Seçeneği Sunuyor

Microsoft Windows Phone 8 için 50 Farklı Dil Seçeneği Sunuyor

Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, son yayınlanan mobil işletim sistemi sürümü Windows Phone 8 ile birlikte çok daha fazla dil desteğini de beraberinde getiriyor.

Daha önceki Windows Phone 7.5 işletim sistemiyle birlikte sunulan 22 farklı dil desteği yeni sürümle birlikte iki katından fazla bir sayıya ulaşarak gerçekten bu konuda büyük bir aşama kaydetti.

Şirketin eski sürüme göre yeni işletim sistemiyle birlikte destek verdiği dil seçeneklerini aşağıda bulunan tablo üzerinde net bir şekilde görebilirsiniz.

Karmaşık kodlara rağmen Microsoft öncekinden daha fazla dilde kullanılabilir bir mobil işletim sistemini piyasaya sürmenin aslında ne kadar kolay olduğunu kanıtlamış oldu.

Microsoft'tan John McConnell konuyla ilgili "Özellikle Tay ve Hintçe dillerindeki yazıları entegre etmek gerçekten çok karmaşık oldu. Örneğin Hintçe'de harflerin bitişik olarak yazılması ve şekilleri gerçekten bizleri zorladı." açıklamasında bulundu ve ekledi "Özellikle Arapça, İbranice ve Farsça gibi sağdan sola yazılan diller bizleri çok zorladı."

Yeni işletim sistemi için bu dillerin lokalizasyonu üzerinde çalışırken oluşabilecek sorunları ortadan kaldırabilmek için Microsoft yanstıma adında yeni bir yaklaşımı denedi.

Bu kapsamda platform ekranlarını karşılarına alarak, her farklı pazarda insanların ihtiyaçlarına uyacak şekilde yeniden düzenlemelere gidildi.

Twitter'ın Aktif Kullanıcı Sayısı Aylık 200 Milyonu Aştı

YORUMLAR