Microsoft'un Akıllı Saati Android ve iPhone Uyumlu Olacak

Microsoft'un Akıllı Saati Android ve iPhone Uyumlu Olacak

Forbes, Microsoft'un çıkaracağı akıllı saatin sadece Windows Phone ile değil, Android yüklü cihazlar ve iPhone ile de uyumlu çalışacağını duyurdu. Projenin 2014 bitmeden görücüye çıkacağı belirtilirken, Windows'un bu hamlesi spekülasyonları da beraberinde getirdi.

Teknoloji devlerinin ilgisi şu sıralar telefon ve tabletlerden çok giyilebilir teknolojik donanımlar üzerinde. Geçtiğimiz günlerde Samsung'un patent fotoğraflarından üzerinde çalıştığı saatin bazı detaylar hakkında bilgi sahibi olmuştuk. Apple'ın da iWatch isimli saati hakkında dedikodular camiada yankılanıyor. Yeni gelişen pazarda yerini almak isteyen Microsoft, payını büyütmek için işbirliğine başvuracak gibi görünüyor. Piyasaya sürmeye hazırlandığı saati hakkında ayrıntıları almaya başladığımız şirket, Google ve Apple'ın müşterilerinin ilgisini telefonlarıyla konuşabilen bir saat tasarlayarak çekmek istiyor. Kullanıcının bileğinin içinde yer alacak, böylece bildirimleri daha kolay kontrol etmeyi sağlayacak ince ekran tasarımı dışında pek özelliği duyurulmayan saatin, bolca sensör içereceği söyleniyor.

Microsoft'un bu hamlesi sevenleri tarafından diğer platformlara barış eli uzattığı, sevmeyenleri tarafından ise rakiplerinden faydalanmaya çalıştığı olarak yorumlanacak olsa da, tarafsız bakıldığında cihazların platformdan bağımsız olarak birbiriyle iletişim halinde olması son kullanıcıyı memnun edecek.

Samsung'u Patent Başvuruları Ele Veriyor

LG G3 Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR