Microsoft'un Android İstilası Hyperlapse Uygulamasıyla Devam Ediyor

Microsoft'un Android İstilası Hyperlapse Uygulamasıyla Devam Ediyor

Video çekerken elleriniz mi titriyor, ne gam? Artık Microsoft Hyperlapse uygulamasıyla sarsıntılı video çekimlerinden kurtulabileceksiniz. Uygulama Android telefonlara da geldi. 

Microsoft Hyperlaps'i GoPro İçin Geliştiriyor haberimizi hatırlarsınız. Son derece faydalı bir video uygulaması olarak tanıtılmış ve bir o kadar da başarılı olmuştu. iOS ve Instagram içinde kullanılan Hyperlapse artık Android telefonlar için de geldi.

Hyperlapse Windows Phone Sürümü Beta Aşamasına Ulaştı haberimizde Microsoft’un Windows Mobile için geliştirdiğini ancak iOS ve Android içinde çalışmalarına devam ettiğini belirtmiştik. O gün geldi çattı ve Microsoft Android için yaptığı Hyperlaps’i kullanıcılara sundu.

Spor yaparken, bisiklete binerken hatta yolda yürürken kullanılan video çekmek için kullanılan Android telefon kameralarının tek sorunu, elde tutuldukları için hareketlerden çok etkilenmeleri. Elimizin her hareketi görüntülere titreme olarak yansıyor ve bu durumda videolar çok sarsıntılı görüntülenebiliyorlar. Piyasada bulunan pek çok video görüntü işleme yazılımı bir dereceye kadar görüntülerin titremesini engelleyebilirken, Microsoft Hyperlapse'i normalden çok daha fazla titremeler kaydetme dezavantajına sahip akıllı telefon kameraları için Android üzerinden de kullanıma sundu.

İki aydır Microsoft, Android ile son derece yakın temaslarda bulunuyor. Yaptığı her gelişmede önce Windows Mobile daha sonra da hemen Android’i öncelikli önem sırasına koyuyor. Hyperlapse daha önce Instagram için de kullanılmıştı.

Hyperlapse'in daha önce GoPro için yapılan tanıtım videosunu hep beraber izleyelim.

Hyperlapse şu cihazlarda kullanılabilecek: Samsung Galaxy S5, S6, S6 Edge, Note 4; HTC One M8 ve M9; Google Nexus 5, Nexus 6 veNexus 9 tablet.

 Microsoft, Android Telefonlardan da PowerPoint Sunumları Yaptıracak

Microsoft Office Android Tabletler İçin Yayınlandı, Hemen İndirin!

Microsoft ve Samsung Ortaklığı Beklenmeyen Boyutlara Ulaşıyor

YORUMLAR