Milli Eğitim Bakanlığı 'ndan Öğrencilere Özel Arama Motoru Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı 'ndan Öğrencilere Özel Arama Motoru Geliyor

Öğrencilerin internet üzerinden eğitim kaynaklarına erişmesinde kendini sorumlu tutan Milli Eğitim Bakanlığı, tamamıyla eğitim sitelerini barındıran yeni bir arama motoru geliştiriyor.

İnternet üzerinden istediğiniz sitelere ulaşabilmek için arama motorlarını kullanmak zorundasınız. Tabii internette yaptığınız bir arama sizi en umulmadık yerlere götürebileceğinden dolayı internette gezinirken çok dikkatli olmalısınız. Milli Eğitim Bakanlığı da gelişim aşamasında olan öğrencilerin dikkatleri dağılmadan yüzde yüz faydalanabilecekleri bir arama motoru geliştirmek istiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın hangi yazılım ekibiyle çalışacağı bilinmiyor fakat arama motorunda olmayacak maddeler çoktan listelenmiş bile. Eğitim arama motorunda hiçbir markanın reklamı bulunmayacak ve eğlence amaçlı vakit öldüren sitelerde aramalardan filtrelenecek. Sitelerin filtrelenmesine ilk olarak Twitter ve Facebook'tan başlanacağına kuşkunuz olmasın. Milli Eğitim Bakanlığı arama motorunu tamamen hazır hale getirdikten sonra tüm okullarda varsayılan olarak ayarlayacak. Bu sayede Google ve Bing gibi diğer yazılımlara ihtiyaç olmadan öğrenciler MEB'in yaptığı arama motorunu kullabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın oldukça faydalı bir girişimi olan arama motoru sınav zamanlarında yoğun ilgi görecek gibi görünüyor.

Türkiye'de Okullara Kodlama Dersi Gelirse Eğitimin Kalitesi Artar mı?

Google, Arama Motorunda Büyük Fiyasko Yaptı, Paçayı Zor Kurtardı

YORUMLAR