Mobil Dünyasına Şok: Apple ve Samsung iPhone 7 İçin El Sıkışıyor

Mobil Dünyasına Şok: Apple ve Samsung iPhone 7 İçin El Sıkışıyor

Bu haber aslında dişe diş rakip olan firmaların gerçekte nasıl bir ortak çalışma içinde olabileceklerinin de bir göstergesi. Samsung ve Apple yeni nesil iPhone’ları üretmek için masaya beraber oturunca, haberin değeri de artıyor.Rekabet içinde yer alan firmaların zaman zaman yaptığı işbirlikleri teknoloji sektöründe sık sık görülebilen bir durum. Ancak bu ortaklık akıllı telefon pazarında rekabet eden Apple ve Samsung arasında yaşandığı zaman durum daha ilginç bir hal alıyor. Bundan bir süre önce kısa bir dönem için de olsa Apple’ın akıllı telefon ve tablet modellerine işlemci üreten Samsung, yeni nesil iPhone 7 için yeniden Apple ile el sıkışarak A9 işlemcisini üretecek.

Bloomberg ekonomi sitesinin ortaya attığı iddiaya göre, Samsung ve Apple büyük bir işbirliği yapacaklar. Halen iPhone 6 modelleri ve iPad Air 2 modellerinde Tayvan merkezli TSMC tarafından üretilen A8 işlemciyi kullanan Apple, bundan böyle gelecek modellerinde Samsung üretimi A9 işlemci kullanacak.

Haberde Samsung’un Güney Kore’de bulunan Giheung fabrikasında A9 işlemcilerin üretimine başladığı iddiası da var. İsmi tam olarak bilinmemekle beraber iPhone 6S ya da iPhone 7 modelinin bu yeni işlemciyi kullanacağı ve Apple'ın Samsung ile beraber bunu bir süredir planladığı da konuşuluyor.

Bu ortaklık çerçevesinde Apple’ın yeni iPhone işlemcisini tanıtırken kullanacağı sloganları tekrar gözden geçirmesi gerekecek gibi görünüyor. 

Apple'ın Kalbi iPhone 7 Yaşında!

iPhone 7'de Kullanılacak Ekran Teknolojisi Belli Oldu

iPhone 7 İçin En Uçuk 2 Tasarım, Biri Gerçeği Yansıtıyor Olabilir mi?

YORUMLAR