Mobil Uygulamalar Yüklendikten Üç Gün Sonra Bir Daha Kullanılmıyor

Mobil Uygulamalar Yüklendikten Üç Gün Sonra Bir Daha Kullanılmıyor

Mobil teknolojilerin revaçta olduğu günümüzde neredeyse her gün onlarca yeni mobil uygulama ortaya çıkıyor. Bunların birçoğu ise ne yazık ki kullanıcılar tarafından 3 gün içerisinde bir daha kullanılmıyor. 

Silicon Valley'in ünlü analisti Andrew Chen, bu konu hakkında kısa zaman önce başlattığı araştırmayı kendi sitesinde paylaştı. Yapılan araştırma sonucu ortaya çıkan oranlara bakıldığında, mobil cihaz kullanıcılarının %77'sinin bir uygulamayı yükledikten 3 gün sonra o uygulamanın yüzüne bir daha bakmadığı görülüyor. Bir ay sonra ise bu oran %90'a kadar çıkıyor ve kullanıcıların sadece %5'i uygulamaları devamlı olarak kullanıyor. 

Chen'in açıkladıklarına göre bu bilgiler 125 milyon mobil telefon üzerinde çalışılarak elde edilmiş. Bu oranlara dahil olan uygulamaların neredeyse hepsi de Google Play'de yer alıyor ve her birinin 10.000'den fazla indirilmesi var. 

Chen uygulama geliştiricilerinin böyle durumlarda kullanıcılara geri dönüş mailları atması gerektiğini söylüyor. Uygulamaların güncel tutulmaması durumunda oranların daha da çok düşeceğini de sözlerine ekliyor. 

BlackBerry, Desteği Çeken WhatsApp'a Alternatif Uygulama Arıyor

Apple Hakkında Bomba İddia, iPhone 7 Pro Geliyor!

Instagram'dan Snapchat ve Telegram'a Engelleme Geldi

YORUMLAR