Modüler Telefon Project ARA Sadece Bir Testten Sınıfta Kaldığı İçin Ertelendi

Modüler Telefon Project ARA Sadece Bir Testten Sınıfta Kaldığı İçin Ertelendi

Google’ın modüler telefon projesi Project ARA sadece bir tek testi geçemediği için 2016 yılına ertelenmek zorunda kaldı.

Google'ın Modüler Akıllı Telefonu Project ARA, 2016 Yılına Ertelendi haberimizde duyurduğumuz gibi, modüler telefon hayallerimiz bir sene kadar rafa kalkmış durumda. Bunun sebebi ise tüm testlerden başarıyla çıkan ARA modüler telefonların düşme testlerinden geçememiş olması. Google Project ARA modüler telefonları performansları ve kullanımıyla her ne kadar tatminkâr olsalar da, yere düştükleri zaman modüler parçalarının her tarafa dağılıyor olması cihazları kullanışlı kılmıyor.

Projet ARA modüler telefonlar bir anakartın üzerinde 5 ile 6 parçadan oluşan farklı modüllerden oluşuyor. Bu modüller CPU, GPU, RAM, kamera ve ekran gibi farklı elemanlar olabiliyor. Bu elemanlar bir darbe anından yuvalarından fırladığında zarar görmeseler de, telefonun dağılması halinde cihazın kapanmasına ve parçaların tekrar yuvalarına oturtulup monte edilmesinin vakit almasına yol açıyorlar. Bu durum modüler telefon kullanıcılarının hızla telefonlarından soğumasına yol açabileceği düşünce ile Google, modüler telefon ARA Projesine bir yıl ara vermiş bulunuyor. 

Google Project ARA'da Kan Kaybı Yaşanıyor

Parçaları Değişebilen Telefon Project Ara Ufukta Göründü

YORUMLAR