Motorola'nın 48MP Kameralı P40 Modeli Ortaya Çıktı

İlk olarak Samsung tarafından tasarlanan ve Galaxy A8s modelinde gördüğümüz ekran delikli kamera modeli, farklı Android modellerine de yayılmaya başladı. Huawei'nin ardından Motorola da bu tasarıma sahip bir cihaz üzerinde çalışıyor. İşte tüm detaylarıyla Motorola P40:

@OnLeaks ve 91mobiles tarafından ortaya atılan render videosuna göre akıllı telefon pazarına bomba gibi giriş yapacak olan Motorola P40'ın 6.2 inç ekranı bulunuyor. Ekranın alt tarafına Motorola yazısını yerleştiren üreticinin, akıllı telefonuna oldukça hafif bir çerçeve koyduğunu da es geçmemek gerekiyor. P40'ın arka tarafında ise Motorola logolu parmak izi okuyucusu bulunuyor.

Cihazın tasarımı dışında çift 48MP çözünürlüğünde olduğu söylenen kameraları da ilgi çekiyor. Render videosuna göre Android One kapsamında sunulması beklenen P40'ın USB-C portu ve bir 3.5mm kulaklık girişi olduğu görülüyor. Aynı zamanda arka tarafında parlak yüzeye yer veren Motorola, selfie kamerasını ekranın sol üstüne yerleştirmeyi tercih etmiş.

Motorola P40 Fiyatı

Bu yılın başında Çin'de satışa sunulan P30 modeli için 2099 yuan (306 dolar) fiyat etiketi belirleyen Motorola, P40'ın fiyatında bir miktar artışa gidebilir. Hem tasarım hem de kamera konusunda dikkate değer olan cihazın 48MP'lik kamerası fiyatını artıracak gibi görünüyor.

Peki ya siz Motorola P40 hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!