Motorola, Samsung'a Kafa Tuttu

Motorola, Samsung'a Kafa Tuttu

Mobil dünyadaki rekabet, çekişme hiçbir zaman son bulmayacak gibi görünüyor. Öyle ki farklı işletim sistemleri kullanan mobil cihazlar arasındaki atışmalar ve rekabetler aynı işletim sistemini kullanan mobil cihazlar arasında yaşanmaya başlandı bile. Bu atışmaların iOS platformunda olmadığı açık, Android işletim sistemini kullanan Motorola, Samsung’a sataştı.

Google’ın satın aldığı Motorola, amiral gemisi RAZR HD modeli ile Samsung’un amiral gemisi Galaxy S3’e taş attı. Motorola yayınladığı bazı içeriklerde RAZR HD ile Samsung Galaxy S3’ü kıyasladı ve kendi cihazının Galaxy S3’e göre üstün olduğunu iddia etti özelliklerini tanıttı ve Galaxy S3 ile kıyasladı. Buna göre Motorola RAZR HD’nin indirme işlemlerini Samsung Galaxy S3'e göre %49 daha hızlı gerçekleştirdiği belirtildi.

Sadece indirme hızına değil, iki cihaz arasındaki batarya ömrüne de değinen Motorola’nın iddiasına göre RAZR HD, Galaxy S3’e göre %20 daha fazla pil ömrüne sahip. Bu gibi atışmalarda Samsung’un hiç sessiz olmadığını biliyoruz, bakalım Samsung’un Motorola’ya cevabı ne olacak.

YORUMLAR