Mozilla Web Tarayıcı Üzerinden Çalışan Oyunlara Yoğunlaşıyor

Mozilla Web Tarayıcı Üzerinden Çalışan Oyunlara Yoğunlaşıyor

Mozilla'nın GDC 2013'te yaptığı açıklamalar neticesinde şirketin JavaScript'in optimize edilmiş bir versiyonunu hazırladığı ve böylece web tabanlı oyunlar ile bilgisayar oyunları arasındaki farkı kapatmak istediği belirtildi. Şirket hem hızlı hem de çekici 3D oyunlar yapabilmenin yolunun bundan geçtiğine inanıyor ve üçüncü parti eklentiler olmadan tarayıcı oyunları elde edilebileceğini düşünüyor. Zira bu adım mobil web tarayıcı oyunlarının da önünü açma potansiyeline sahip.

Mozilla konu hakkında söyledikleri şu şekilde oldu; "Bugün, Epic Games ile bir takım halinde, yüksek performanslı oyunlar için hazırlanan bu teknolojiyi sunduğumuz için heyecanlıyız. Yeni JavaScript optimizasyon teknolojisi sayesinde Mozilla, Epic Games'in Unreal motorunu Web'e adapte etmeyi başardı. Bu port sayesinde geliştiriciler oyunlarını web'e port etmek isterken sınırsız miktarda olanak keşfetmeyi başaracaklar."

Son zamanlarda oldukça gelişen ve FPS oyunlarından tutun da strateji ve role playing oyunlarına kadar pek çok türün web tarayıcılar üzerinden oynanmaya başladığı ve kullanıcıların bundan memnun oldukları dikkate alındığında Mozilla'nın bu adımının başarısını göreceğimizi düşünüyorum.

Google Translate'i çevrimdışı kullanmaya hazır mısınız?

YORUMLAR