NASA'ya İş Başvurusu Yapan Minik Afacana Cevap Geldi!

NASA'ya İş Başvurusu Yapan Minik Afacana Cevap Geldi!

Bundan birkaç gün önce Tamindir.com sayfalarında yayınladığımız " 9 Yaşındaki Çocuğun NASA'ya Yaptığı İş Başvurusu Yüzleri Güldürdü" haberimizin baş kahramanına NASA yanıt verdi.

ABD'nin New Jersey eyaletinden 9 yaşındaki Jack isimli bir çocuk, NASA'ya bir iş başvurusunda bulunmuş ve Galaksi Koruyucusu adıyla imzaladığı mektubunda;

"Sevgili NASA, adım Jack Davis ve gezegen koruma memuru pozisyonu için başvurmak istiyorum.

Dokuz yaşında olabilirim ama bu işe çok uygun olduğumu düşünüyorum. Bunun bir nedeni kız kardeşimin bana uzaylı demesi. Ayrıca izleyebildiğim bütün uzay ve uzaylı filmlerini seyrettim. Marvel'ın S.H.I.E.L.D Ajanları dizisini de izledim ve Siyah Giyen Adamlar filmini de seyretmek istiyorum.Bilgisayar oyunlarında çok iyiyim. Daha gencim ve bu yüzden de bir uzaylı gibi düşünmeyi öğrenebilirim.

Saygılarımla, Jack Davis"

...Şeklinde gayet sevimli bir üslupla NASA'nın tüm görevlerine hazır olduğunu ima etmişti. Jack'ın bu içten ve görev aşkıyla dolu başvurusuna, NASA'nın cevabı gecikmedi.NASA kıdemli çalışanlarından olan Dr. James L. Green tıpkı genç Jack gibi, aynı içtenlikle bir cevap mektubu gönderdi. O da mektubunu "Gezegen Bilimi Direktörü" olarak imzalamayı ihmal etmedi.

"Sevgili Jack,

Duyduğuma göre 'Galaksi Koruyucususun' ve NASA'nın gezegen koruyuculuğu pozisyonuyla ilgileniyormuşsun. Bu harika!

Gezegen Koruyuculuğu görevimiz oldukça havalı ve çok da önemli. Dünya'yı Ay'dan, asteroidlerden veya Mars'tan getirdiğimiz numunelerdeki mikroplardan korumakla ilgili bir iş. Aynı zamanda Güneş Sistemi'mizi sorumlu bir şekilde keşfetmeye devam ederken, gezegenleri ve uyduları bizim mikroplarımızdan korumak da görev tanımının bir parçası. Her zaman bize yardımcı olabilecek geleceğin bilim insanlarına ve mühendislerine kapımız açık. O yüzden umarım çok çalışır ve okulda başarılı olursun. İleride bir gün seni burada, NASA'da görmek ümidiyle!

Saygılarımla"

Dolgun Maaş ile NASA'da Gezegen Koruyucusu Olmaya Ne Dersiniz?

Yörüngedeki En Küçük Uzay Gemisinden Sinyaller Alınıyor!

YORUMLAR