Netflix’in Yeni Filmi Bird Box Rekor Kırdı!

Netflix Bird Box Rekor

Ünlü oyuncu Sandra Bullock’un başrolde yer aldığı Bird Box adlı yeni Netflix filmi 21 Aralık’ta izleyicilerle buluştu. Netflix, şimdiye kadar kendisinden görmeye pek alışık olmadığımız bir şekilde bu filme ait izlenme rakamlarını paylaştı. 

Netflix Film Twitter Hesabı, şu ana dek 45 milyondan fazla Netflix kullanıcısının bu filmi izlediğini söylediği paylaşımında, bunun Netflix filmleri tarihindeki en iyi ilk hafta başlangıcı olduğunu belirtti.

Birkaç caps’in de ortaya çıkışına vesile olan Bird Box filmi, Sandra Bullock tarafından canlandırılan Malorie adlı bir karakter çevresinde şekilleniyor. Filmde Malorie karakteri, ailesini gizemli ve tehlikeli bir güce karşı korumaya çalışıyor. Oldukça tehlikeli olan bu güç, onu gören kişilerin kendi kendini öldürmesine neden oluyor. Malorie ve çocukları güvenli bir bölge arayışıyla yola çıktıklarında, zarar görmemeleri için gözleri bağlı bir şekilde yollarını bulmak zorunda kalıyor.

Ekim ayında Netflix, 130 milyondan fazla ücretli aboneye sahip olduğunu söyledi. Bu da demek oluyor ki üyelerinin üçte birinden fazlası Bird Box'ı izlemiş bile. Bu oldukça etkileyici bir rakam. Netflix de muhtemelen bu sebepten dolayı daha önce pek yapmadığı bir şekilde bu rakamları paylaştı. 

Hakkında vasat denilebilecek sıradan değerlendirmeler yapılmış olsa da, film etkili bir şekilde pazarlandı ve Sandra Bullock, John Malkovich, Sarah Paulson, Jacki Weaver gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosu sayesinde başarılı oldu. Elbette bu başarının arkasındaki sebeplerden birisini de, filmin tatil döneminde yayınlanmış olması oluşturuyor.