Netflix, The Witcher Dizisinin Oyuncularını Açıkladı

Netflix, The Witcher Dizisinin Oyuncularını Açıkladı

Popüler streaming yayın servisi Netflix, merakla beklenen dizisi The Witcher’da boy gösterecek oyuncuları açıkladı.

Netflix, birbirinden iddialı yapımlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Çevrimiçi yayın devinin kütüphanesinde yerini alacak olan son yapım, tüm zamanların en çok satan rol yapma oyunlarından The Witcher’a dayanıyor. 

DC Evreni’nde canlandırdığı Superman karakteri ile gönüllerde taht kuran ve son olarak Mission: Impossible - Fallout'da izlediğimiz Henry Cavill, The Witcher dizisi için duyurulan ilk isim olmuştu. Ünlü aktör seride, Geralt of Rivia karakterine hayat verecek.

Netflix, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, serinin oyuncu kadrosunu açıkladı.

 

 

Buna göre, Cintra Prensesi Ciri 17 yaşındaki genç aktris Freya Allan tarafından canlandırılacak. Henüz 12 yaşındayken Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Jodhi May’i Kraliçe Calanthe rolünde izleyeceğiz. Şövalye Eist’e canlandıracak isim Björn Hlynur Haraldsson ve rahip Mousesack’i canlandıracak isim de Adam Levy olacak.

Prenses Renfri rolü için Millie Brady açıklanırken, Büyücü Yennefer karakterine Anya Chalotra hayat verecek. Tissaia ise MyAnna Buring tarafından canlandırılacak. Fringilla ve Sabrina rollerinde karşımıza çıkacak isimler ise sırasıyla Mimi Ndiweni ve Therica Wilson-Read.

 

 

The Witcher dizisinin senaryosunu, The Defenders ve Daredevil gibi Marvel dizilerinden tanınan Andrzej Sapkowski kaleme alıyor. Sekiz bölümden oluşacak serisinin ilk dört bölümünü Alik Sakharov (Game of Thrones, House of Cards) yönetecek. Diğer bölümlerin yönetmen koltuğunda ise Alex Garcia Lopez ve Charlotte Brändström oturacak. 

The Witcher dizisi için işaret edilen tarih ise 2020.