Nintendo'nun Yeni Konsolu NX, Android İşletim Sistemini Kullanacak

Nintendo'nun Yeni Konsolu NX, Android İşletim Sistemini Kullanacak

Nintendo ağzını sıkı tutamadı. 2016’ya kadar yeni konsolundan bahsetmeyeceğini söyleyen firma, Nintendo NX hakkında konuşmaya başladı.

Nintendo’dan yapılan bir açıklamaya göre yeni oyun konsolu Nintendo NX cihaz için açık kaynaklı bir işletim sistemi tercih edebileceğini, bunun için de Android platformunu düşündüklerini ifade etti.

Nintendo bu açıklamayı çok resmi temellere dayandırarak yapmadı. Japonya’da kısa bir röportaj sırasında birkaç cümle içinde bu olasılıktan bahsetti. Ancak Android’in oyun platformu olarak kullanılma ihtimali Nintendo için mantıklı da olabilir. Büyük bir olasılık oyun devi Nintendo yeni konsolu hakkında bir bilgi sızdırmak istemediğinden dolayı bu şekilde iki ucu açık yorumlar yapıyor.

Öte yandan Android Pazar payı da Nintendo için önemli bir referans teşkil ediyor. Android’in işletim sistemi olarak son derece benimsenmiş olması Nintendo’nun aşağı doğru giden satış rakamlarını yukarı çekebilir. Nintendo NX’in Google tabanlı bir platformu işletim sistemi olarak kullanıyor olması da tercih edilebilirliğini yükseltebilir. Ancak hala konuşmak için erken. 

Steam Yaz İndirimleri Tarihi Açığa Çıktı!

Mad Max: Fury Road, Mario Kart Sürümü Fragmanı Yayınlandı

Unutulmaz Oyun Crysis Masa Üstü Oyunu Olarak Geliyor

YORUMLAR