Nokia'dan Tüm Modellerine Android P Müjdesi

HMD Global tarafından satın alındıktan sonra pek çok segmentte Android cihaz sunan Nokia'dan yepyeni bir haber geldi. Cihazlarının güncel kalmasına bir hayli önem gösteren Nokia, tüm cihazlarına Android P güncellemesini vereceğini duyurdu.

Özellikle Samsung, Huawei, Sony gibi telefon üreticilerinin kullanıcılarına yaşattığı sorunları gündeme getirmek istemeyen Nokia, HMD Global kapsamında piyasaya sürülen tüm modellerinin Android P güncellemesini alacağının müjdesini verdi. Böylelikle diğer şirketlere gözdağı veren Finli üretici, kullanıcılarını sevindirmeyi başardı.

Halihazırda üst seviye modelleri için Android P'yi yayınlayan Nokia'nın 7 Plus için de Android P Geliştirici Önizlemesini yayınladığını belirtmek gerekiyor. Zaten orijinal Android temasına yakın bir tema kullanan Nokia'nın yazılım anlamında kullanıcılarını üzmediği, cihazları sürekli güncellediği biliniyor. Yeni gelen güncelleme haberi ise şirketin bu konuya gösterdiği önemi kanıtlamayı başardı.

Birçok Android telefon üreticisinin satış politikası olan güncelleme, Nokia için geçerli değil gibi gözüküyor. Yeni model çıkardıkça, eski cihazlarını unutmayan üreticinin Android P güncellemesini yayınlayacağı tarihi henüz paylaşmadığını hatırlatmak gerekiyor. Ancak şirketin, bu konuda kullanıcılarını çok bekletmeyeceği ve güncellemeleri hızla yayınlayacağı düşünülüyor.