Nokia'dan 41 Megapiksel Kameralı Lumia Geliyor

Nokia'dan 41 Megapiksel Kameralı Lumia Geliyor

Nokia'nın son zamanlarda Microsoft ile işbirliği kurduğu ve Windows Phone 8 ile tatminkar bir çizgi yakaladığı aşikar. Lumia serisi her ne kadar iOS ya da Android işletim sistemli cihazların popülerliğini henüz yakalayamamış olsa da cihazlara olan güven ve talep gün geçtikçe artıyor ve Windows Phone 8'e olan aşinalık arttıkça bu talebin daha da yükselmesi bekleniyor.

Özellikle kamera kalitesi ile öne çıkarılan Nokia'nın amiral gemisi cihaz Lumia 920, yapılan pek çok kamera testinde başarıyla geçmişti. Şimdi ise Nokia'nın EOS kod adlı, 41 megapiksel kameraya sahip olan yeni bir Lumia üzerinde çalıştığı pek çok kaynakta belirtiliyor.

MobileGeeks'e göre cihaz Temmuz'un ikinci haftasında ortaya çıkacak ve temel olarak Lumia 920'yi andıracak. Bu bakımdan polikarbonat kasaya ve 4.5 inçlik 720p ekrana sahip olması beklenen yeni Lumia'nın en büyük farkının 41 megapiksellik kamerası olması bekleniyor. Yine Carl Zeiss lenslerin kullanılacağı kameranın Nokia'nın yeni Pro Camera uygulaması ile birlikte sunulacağı da dedikodular arasında.

HTC One da saf Android deneyimi sunacak

YORUMLAR