Nokia'dan İki Yeni Bütçe Dostu Akıllı Telefon: Nokia 220 ve Nokia Asha 230

Nokia'dan İki Yeni Bütçe Dostu Akıllı Telefon: Nokia 220 ve Nokia Asha 230

Finlandiyalı üretici Nokia, Mobil Dünya Kongresi’nin ilk gününde Nokia X telefonlarının yanı sıra iki yeni bütçe dostu akıllı telefon modelini görücüye çıkardı. Çift SIM kart destekleyen Nokia 220 ve Nokia Asha 230’un detayları haberimizde.

Android ve Windows Phone işletim sistemini bütünleştiren arayüzü ile dikkat çeken Nokia X telefonları ile ilgi çeken Nokia, bütçe dostu telefon kullanıcılarını da unutmadı ve bütçe dostu iki yeni modelini tanıttı. 29 Euro fiyat etiketine sahip Nokia 220 ve 45 Euro etiketli Nokia Asha 230’un belirli pazarlarda satışa sunulacağı belirtildi.

Bütçe dostu Nokia 110’nun başarısı üzerine geliştirilen Nokia 220, 2.4 inç QVGA LCD ekran ile geliyor. Arka yüzünde 2 megapiksel kamerası bulunuyor ve microSD kart ile 32GB’a kadar genişletilebilir depolamayı destekliyor. MicroUSB ve Bluetooth bağlantılarına yer verilen telefonun 1100mAH’lik bataryası, 15 saate kadar konuşma ve 24 güne kadar da bekleme süresi sunuyor. Tek ve çift SIM kart modeli bulunan Nokia 220, siyah, camgöbeği, kırmızı, beyaz ve sarı olmak üzere 5 farklı renk seçenkleri ile satışa sunulacak.

Nokia Asha modelleri arasında en uygun fiyatlısı diyebileceğimiz Nokia Asha 230, 2.8 inç QVGA ekrana sahip ve microSD kart ile 32GB’a kadar ek depolama alanı sunuyor. Arka yüzünde 1.3 megapiksel kameraya yer verilen modelde 42 saat müzik çalma, 11 saat konuşma ve 33 gün bekleme süresi sunan 1200mAH’lik batarya kullanılmış. Gelen bildirimleri ana ekran üzerinden gösteren Fastlane kullanıcı arayüzüne sahip telefon, WhatsApp, Facebook, TwitterWeChat ve LINE gibi popüler uygulamalar önyüklü geliyor. Parlak kırmızı, parlak yeşil, siyah, camgöbeği, beyaz ve sarı renk seçenekleri bulunuyor.

Nokia Oyun Sektörüne Adım Attı

YORUMLAR