Nokia'nın Android Telefonları Bu Yıl İçerisinde Geliyor

Nokia'nın Android Telefonları Bu Yıl İçerisinde Geliyor

Bir dönemin efsane telefon markası olan Nokia, Microsoft ile girdiği Windows Phone macerasında hüsranla karşılaştı. Windows Phone'un pazarında çok fazla rağbet görmeyen Nokia, bu yıl içerisinde üreteceği yeni telefonlarıyla birlikte şansını başka işletim sistemlerinde deneyecek.

Nokia Android Telefon mu Üretiyor?

Nokia 2016 yılı içerisinde üreteceği yeni telefonlarında işletim sistemi olarak Android'i tercih ediyor. Efsane telefon markası bu sayede eski işletim sistemine oranla daha fazla kullanıcıya sahip olan Android'in kendisini yeniden canlandıracağına inanıyor. Android işletim sistemine sahip Nokia'ları ise Foxconn isimli fabrika üretecek. Foxconn'un size yabancı gelmemesi gayet normal. Çünkü şirket aynı zamanda Apple ve Microsoft gibi markaların cihazlarını da üretiyor.

Nokia'nın bu yıl içerisinde iki taneden fazla Android işletim sistemine sahip akıllı telefon üretmesi bekleniyor. Ürettiği bu telefonların yıl sonunda satışa sunulacağı da söylentiler arasında. Bakalım Nokia'nın Android ile macerası da Windows Phone gibi mi olacak, bekleyip göreceğiz.

Size Nokia'nın Android telefonları başarılı olur mu? 

Hala Umut Var, Nokia Eski Günlerine Dönebilir

Nokia Akıllı Telefon Yapsaydı Muhtemelen Piyasada Olabilecek 6 Telefon

YORUMLAR