Nokia'nın Haritası Samsung'da Ne Arıyor?

Nokia'nın Haritası Samsung'da Ne Arıyor?

Samsung'un yeni hamlesi harita servisi üzerine. Nokia'nın harita uygulaması HERE artık Samsung'da mı olacak?

HERE harita servisinin yayınladığı yazı, Samsung'un Android boyunduruğundan kurtulmak için attığı adımlara bir yenisini daha eklediğini ortaya çıkardı. İki şirketin bir ortaklığa imza attığı, Samsung'un tüm telefonlarına HERE harita servisinin ücretsiz geleceği haberi yayılmaya başladı. Android beta uygulamasını duyuran ve uygulamanın özellikle Samsung Galaxy serisine özel piyasaya sürüleceğini duyuran HERE ekibi, uygulamanın Samsung'un Tizen işletim sistemine sahip Gear S saati ve Samsung Araç Modu ile uyumlu, Glympse konum paylaşma uygulamasıyla paralel çalışacağını belirtiyor.

Yaklaşık 200 ülkeyi kapsayan, çevrimdışı çalışabilen uygulama, Samsung için Google'dan ayrılma planlarını kolaylaştıracak temel hizmetlerden biri olacak. Aşağıdaki görselden anlayacağımız üzere, Samsung bu konuda kozunu baya güçlendirmiş görünüyor.

Yine de Android ekosisteminden ayrılması için zamana ihtiyacı olduğunu ve bu hamlenin büyük risk taşıdığını rahatlıkla söyleyebiliriz; zira aylardır beklenen Tizen işletim sistemli telefonunu henüz göremedik. Google ile yollarını ayırdığında ise tahtın yeni varisi için oklar LG'yi gösterecektir.

Windows 9'da Başlat Menüsü Olacak Mı?

Google Tarayıcısını Güncellemeyenlerle Dalga Geçiyor

YORUMLAR