Nubia’dan 10GB RAM ve 256GB Depolamalı Oyuncu Telefonu

Nubia’dan 10GB RAM ve 256GB Depolamalı Oyuncu Telefonu

Çinli donanım üreticisi Nubia, bugün itibarıyla Android evreninde en güçlü dahili özelliklere sahip olan yeni telefonu Red Magic Mars ile oyuncu telefonu arenasındaki yerini aldı. 

Son dönemde Xiaomi, Huawei ve Samsung gibi birçok ana akım telefon üreticisi, oyunculara yönelik cihazlar geliştirmeye başladı. Milyar dolarlık oyun pazarında birbirleriyle çarpışan devler, yeni bir rakip daha kazandı: Nubia

ZTE'nin alt markası olan Nubia, oyunculara özel tasarladığı Android telefonu Red Magic Mars’ı duyurdu. Gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 845 işlemcisinden alan cihaz, 10GB RAM ve 256GB’a kadar yükseltilebilen bir depolama alanıyla geliyor. 

Nubia Red Magic Star

ICE çift ısı borusu ve konveksiyon soğutma sistemine sahip olan Red Magic Mars, mobil oyun pazarındaki rekabeti üst seviyeye çekmeye hazırlanıyor. Telefonun oyunseverlere hitap eden özellikleri bunlarla sınırlı değil. Cihazın yan tarafında iki adet dokunmaya duyarlı omuz düğmesi, oyunlarda dokunsal geri bildirim için özel bir motor ve Dolby DTS 7.1 surround ses ile stereo hoparlörler bulunuyor.

6 inç Full HD + ekrana sahip olan Red Magic Mars, 3,800mAh büyüklüğünde bir batarya ile geliyor. Cihazın arka tarafında, f/1.8 diyaframa sahip 16MP çözünürlükte bir kamera yer alırken, ön tarafta ise 8 megapiksellik bir selfie kamerası bizleri karşılıyor. Etkileyici bir tasarıma sahip olan Red Magic Mars, arka paneldeki RGB ışık şeridiyle de bir hayli havalı görünüyor.

Red Magic Mars şimdilik sadece Çin'de piyasaya çıkacak. 7 Aralık’ta raflardaki yerini alacak olan telefon, 2,699 Yuan’dan (390 Dolar) başlayan fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulacak.