Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Şaheseri Ahlat Ağacı’ndan İlk Fragman

Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Şaheseri, Ahlat Ağacı’ndan İlk Fragman

Altın Palmiye ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın merakla beklenen yeni filmi ‘Ahlat Ağacı’nın ilk fragmanı yayınlandı. Sinema dünyasının en prestijli organizasyonlarından Cannes Film Festivali’nde dakikalarca ayakta alkışlanan film, ülkemizde 1 Haziran 2018’de vizyona girecek.

Kendine has hikaye örgüsüyle, sinemanın esas mantığı olan görüntüye dayalı sinema tekniğini benimseyen Ceylan, yaptığı her filmle adından söz ettirmeyi başarıyor.

Gerçek hayatın sıkıcılığını, sinemasal bir konuyla dağıtmak yerine; bundan bir duygu vermeyi amaçlayan Altın Palmiye ödüllü yönetmen, yeni şaheseri Ahlat Ağacı ile beyaz perdedeki yolculuğuna devam edecek.

Ahlat Ağacı

Geçtiğimiz hafta Cannes Film Festivali’nde prömiyeri yapılan ve oldukça beğenilen Ahlat Ağacı, ilk fragmanıyla karşımıza çıktı.

Nuri Bilge Ceylan’ın 8. filminin kadrosunda; Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Hazar Ergüçlü, Ahmet Rıfat Şungar, Akın Aksu, Ercüment Balakoğlu, Sencar Sağdıç, Serkan Keskin, Tamer Levent ve Kadir Çermik yer alıyor. 

Senaryosunu Nuri Bilge Ceylan ve Ebru Ceylan ikilisinin kaleme aldığı filmin görüntü yönetmeni ise Gökhan Tiryaki. 

Ahlat Ağacı’nın konusundan kısaca bahsetmek gerekirse; Doğu Demirkol’un hayat verdiği Sinan karakteri, küçüklüğünden beri edebiyatla iç içedir ve en büyük hayali yazar olmaktır. Kitabını bastırabilmek için doğduğu köye dönen ve gerekli parayı bulmak için tüm gücüyle çalışan Sinan, bir yandan da babasının geçmişten kalan borçlarıyla mücadele etmek zorunda kalacaktır. 

Altın Palmiye için yarışan Ahlat Ağacı, ülkemizde 1 Haziran 2018’de vizyona girecek.  

Ahlat Ağacı Fragmanı: